Bethesda Oyunları PlayStation’da Yayınlanmayacak

Bethesda Oyunları PlayStation'da Yayınlanmayacak

0 12

Xbox’un sahibi Microsoft geçtiğimiz günlerde Bethesda’yı satın almıştı. Bunun üzerine yeni atılımlara imza atan Xbox adeta PlayStation’a meydan okumaya başladı. Yeni yapılan açıklama birçok PlayStation tutkununu adeta şaşkına çevirdi. Xbox cephesinden gelen açıklamaya göre Bethesda oyunları artık PlayStation’da yayına alınmayacak. Böylece bu oyunları oynamak isteyen kişiler PlayStation üzerinden yayınlanmasını beklemeyecekler.

Microsoft PlayStation’a Meydan Okudu

7,5 Milyar Dolar gibi uçuk bir fiyata Bethesda’yı satın alan Microsoft Kotaku’ya röportaj verdi. Yapılan röportajda Xbox’un girişimci patronu Phil Spencer’in sözleri oyun piyasasına adeta bomba gibi düştü. Yaptığı açıklamasında Bethesda oyunlarını oynamak isteyen kişileri başka bir platforma yönlendirmenin doğru bir karar olmadığını belirten Spencer, yaptığı açıklamalarla PlayStation’a adeta meydan okudu. Ayrıca Phil Spencer’a Bethesda oyunlarının satış bedeli için yüksek ücretleri ödemesinin ardından bu parayı çıkarıp çıkaramayacağı soruldu. Spencer ise; Bethesda oyunlarını PlayStation’da yayınlanmayacaklarını böylece Bethesda oyunlarını oynamak isteyenlerin başka platformlara yönelmeyeceğini söylemesi dikkat çekti.

Yeni Bethesda Oyunları PlayStation 5’e Gelecek Mi?

Her ne kadar aldığı karar sonucunda riskli bir adım atmış olsa da Phil Spencer’in yaptığı açıklamaların arkasında duracağı düşünülüyor. Ancak oyun tutkunlarının akıllarına The Elder Scrolls 6 çıkış tarihi geldi. Henüz oyunun çıkış tarihi bilinmese de yüzlerce kişi tarafından oyun sabırsızlıkla bekleniyor. Ayrıca Starfield çıkış tarihi açısından daha yakın bir zaman işaret ediliyor. Dolayısıyla Starfield PlayStation 5’e gelecek mi? şeklinde sorular yöneltilirken henüz net bir yanıtın olmadığını söyleyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.