Dropbox Aile Planı ile Kullanıcılarına Kolaylık Sağlıyor

Dropbox Aile Planı ile Kullanıcılarına Kolaylık Sağlıyor

0 12

Fotoğraflar, videolar ve albümler teknolojinin gelişmesiyle birlikte fiziki ortamda değil; dijital ortamlarda saklanıyor. Böylece bir yerden başka yere giderken, ev taşırken elinizde yıllardır biriktirerek oluşturduğunuz albümlerle seyahat etmek zorunda kalmıyorsunuz. Harici depolama yöntemleri ya da bulut sunucu depolama yöntemi sayesinde istediğiniz her an belgelerinize, fotoğraflarınıza erişim sağlayabiliyorsunuz. Bu yönde kullanıcılara kolaylık sağlayan hizmeti Dropbox sunuyor. Dropbox 2 TB’lık aile planı sayesinde kullanıcılarını sevindireceğe benziyor.

Dropbox 2 TB’lık Aile Planının Özellikleri

Dropbox Aile Planı Türkiye’ye gelecek mi? diye soran teknoloji tutkunları için henüz net bir tarih açıklayamasak da; Dropbox’un resmi internet sayfasında bu yeni planın özellikleri duyuruldu. İşte dikkat çeken özellikleri ile Dropbox Aile Planı:

  • Öncelikle yeni plan az önce de dediğimiz gibi 2 TB’lık bir alanı sizlere sunuyor.
  • Tek bir planı satın aldığınızda 6 kişi erişime sahip olabiliyor. Bu planı ister aile üyelerinizle, isterseniz arkadaşlarınızla ortak bir şekilde kullanabilirsiniz.
  • Her kişi kendisine özel bir hesap açabiliyor ve bir kişinin hesabına diğer kişiler erişemiyor.
  • Eğer isterseniz 6 kişi ortak bir hesap açabilir ve birbirinizin görmesini istediği fotoğrafları tek hesaba yükleyebilirsiniz. Böylece 6 kişi kendi hesabına aynı fotoğrafları ekleyerek yer kaplamaz.

Dropbox 6 kişilik Aile Planının Fiyatı

Dropbox Aile Planı’nın Türkiye fiyatı henüz açıklanmasa da Dolar cinsinden maliyet belli oldu. Dropbox 2 TB’lık Aile Planı’nın fiyatı şu an için 19,99 Dolar olarak belirlendi. Bu fiyat aylık ödenecek ücrete tekabül etmektedir. Eğer siz yıllık paket almak isterseniz 16,99 Dolar üzerinden aylık fiyatlar hesaplanacak. Böylece Dropbox Aile Planı’nın yıllık paketi size yaklaşık olarak aylık 3 Dolar kar etme avantajı sunacak. Planın bulut sunucuları ile karşılaştırıldığında verdiği fiyatın ortalama bir seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.