Facebook Automated App Ads Türkiye’ye Gelecek

Facebook Automated App Ads Türkiye'ye Gelecek

0 22

Facebook, her geçen gün yaptığı yeni teknolojik atılımları sayesinde birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarıyor. Son zamanlarda reklam veren işletme ve şirketleri sevindirici haberiyle gündeme gelen Facebook Automated App Ads özelliğinin Türkiye’de de aktif olacağını duyurdu. Böylece reklam verenler daha kolay ve etkin bir şekilde reklamlarını Facebook’a verebilecekler. Automated App Ads’nin Türkiye geleceğinin duyurulmasının ardından birçok işletme sahibi de konuyla ilgili araştırma yapmaya başladı.

Facebook Automated App Ads ile Kolaylık Sağlanacak

Facebook’un yaptığı atılımlar her geçen gün farklı bir yöne doğru ilerliyor. Bu da şirketin gücüne güç katmasına imkan verirken; dijital platformdan yararlanan kullanıcılara kolaylık sağlanıyor. Geçtiğimiz yıllarda önce Messenger’i, Instagram ve WhatsApp’ı satın alan Facebook dijital platformlarını büyütüyor. Böylece sadece Facebook sosyal medya platformuna bağlı kalmayarak gelişen, değişen neslin isteklerine cevap verebiliyor. Facebook üzerinden reklam vermeyi düşünen işletmeler ise daha fazla reklam alternatifine sahip oluyor. Facebook tarafından yapılan resmi açıklama sonrasında reklam verenler için bir kolaylık sağlanacağı duyuruldu. Mobil çözümleme uygulaması alanında yeni bir atılım yapan şirket, Automated App Ads özelliğini Türkiye’ye açacağını duyurdu. Böylece işletmeler reklamını verirken büyük kolaylıklar elde edecek.

Facebook üzerinden reklam vermek isteyen işletmeler ve firmalar az değişken kullanacaklar. Az değişken kullanmalarının sonucunda ise tam zıttı olarak daha büyük sonuçlar elde edecekler. Dünya üzerinde kullanılmaya devam edilen uygulama artık Türkiye kullanıcıları için de aktif olarak hizmete açılacak.

Facebook Automated App Ads Etkinliği Yapıldı

Özelliğin Türkiye’de hizmete açılmasına yönelik yapılan resmi duyurunun ardından etkinlik gerçekleşeceği bildirildi. 8 Ekim 2020 tarihinde yapılan etkinliğe katılım hat safhadaydı. Etkinliğe katılmak isteyenler günler öncesinde başvuruda bulundular.  New Way of Driving App Growth adı altında düzenlenen 8 Ekim tarihli etkinlikte Facebook Automated App Ads için sunumlar yapıldı. Facebook Automated App Ads Türkiye etkinliği kapsamında mühendis ve alanında uzman isimler çağrıldı. Etkinliğe çağrılan mühendis ve uzmanlar yaptıkları sunumlarla reklam vermeyi düşünen kişilere uygulama hakkında bilgi verdiler. Etkinliğe katılan isimler arasında Facebook Strateji ve Mobil Uygulamalar Başkanı da vardı. Başkan Kaan Camgöz etkinlikte uygulamanın tüm reklamverenlere kolaylık sağlayacağını belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.