Facebook Ücretsiz Bulut Oyun Servisi Üzerinde Çalışıyor

Facebook Ücretsiz Bulut Oyun Servisi Üzerinde Çalışıyor

0 13

Sosyal medyanın güçlü ismi Facebook, yeni bir girişimle gündeme gelmeye başladı. Bulut oyun servisi kullanımında yaşanan artışın ardından sektöre adım atmaya karar veren Facebook, şuan için beta aşaması aktif olan bir bulut servisi oluşturacağının bilgisini verdi. En başta sadece bir sosyal medya sitesi olarak tanıdığımız Facebook, son zamanlarda yaptığı atılımlar sayesinde bir teknoloji devi olduğunu kanıtlamaya devam ediyor. Son geliştirdiği ücretsiz bulut oyun servisi için çalışmalarına hız kesmeden devam eden şirket serviste verilecek hizmetler hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Facebook ücretsiz bulut oyun servisi her ne kadar Beta aşamasıyla hizmet verse bile 200.000 üzerindeki kullanıcı sayısıyla herkesin ilgisini çekmeyi başardı. Beta aşaması tamamlandıktan sonra Facebook’un sektörde önemli bir isim olacağı düşünülüyor.

Facebook Ücretsiz Bulut Oyunları Hakkında Bilgi Verildi

Bulut oyunculuk sektörüne şuan için bir test çalışmasıyla başlangıç yapan Facebook adına açıklamaları Facebook Oyun Girişimleri Başkan Yardımcısı yaptı. Jason Rubin yaptığı açıklamasında kullanıcılarına güçlü bir oyun oynama deneyimi sunacaklarının altını çizdi. Facebook Messenger Instant Games oyunları ile kıyaslanamayacak düzeyde oyunların bu bulut servis içerisinde oynanabileceğini belirtti.

Rubin Facebook bulut servisi test aşaması kapsamında 5 farklı oyun oynanabildiğini söyledi. Ancak ilerleyen günlerde test aşamasının biteceğinin sinyalini vererek oyun sayısının artacağını ifade etti. Facebook tarafından hazırlanan bulut oyunları uygulamanın içerisinden çıkmadan oynanabilecek. Böylece artık sadece orta yaşlı değil; genç kesim de Facebook’da yeniden aktif olmaya başlayacak gibi duruyor.

Facebook Bulut Oyunları İçerisinde Asphalt 9: Legends Var!

Test aşamaları kapsamında Facebook birçok oyunu bulut sunucusu içerisinde deniyor. Jason Rubin’den resmi bir şekilde alınan bilgilere göre denemesi yapılan oyunlar içerisinde Asphalt 9: Legends var. Oyunun herhangi bir sorun çıkarmadığı ve Facebook üzerinden oynanabileceği belirtildi.

Facebook bulut oyunları daha çok mobil tabanlı olarak hizmet verecek. Günümüzde gençlerde mobil kullanımın artması dev şirketi bu yönde bir karar almaya itmiş gibi duruyor. Ancak yine masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar kullanılarak oyunlar oynanabilecek. Facebook bulut oyun gelirleri ise oyunlardaki reklamlar üzerinden sağlanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.