Google Meet Tartışma Odaları Özelliğini Duyurdu

Google Meet Tartışma Odaları Özelliğini Duyurdu

0 30

Koronavirüs salgınının tüm dünyada etkisini göstermesi sonucunda sosyal hayatta değişiklikler yaşandı. Yaşanan değişikliklerle beraber birçok kişi işine gidemedi, görüşmelerini yüz yüze yapamadı. Bu noktada teknoloji devreye girerek online toplantı özelliği bulunan sistemler tercih edilmeye başlandı. Tercih edilenler arasında şüphesiz Google Meet ilk sırada yer aldı. Google Meet toplantı oluşturma seçeneğiyle en çok tercih edilen video konferans sistemleri arasına girerken; son gelen açıklama birçok kişinin ilgisini çekmeyi başardı. Yapılan açıklamaya göre; Google Meet yeni özellik ile geliyor.

Google Meet Tartışma Odaları Özelliği ile Dikkatleri Üzerine Topladı

Google Meet yaptığı resmi açıklama sonrasında video konferansların yapılabildiği sistemine tartışma odaları özelliğinin ekleneceğini bildirdi. Tabi her yeni özellikte olduğu gibi bu sistemi ilk olarak sadece  belli bir kesim kullanacak. Google Meet tartışma odaları özelliği nasıl kullanılır? diye soruyorsanız daha çok eğitim amacıyla kullanılacağını söyleyebiliriz. Bu yüzden sistemi ilk olarak G Suite Enterprise for Education kullanıcıları deneyecek.

Google Meet Tartışma Odaları ile Öğretmenlere Kolaylık Sağlanacak

Video konferans sistemi tarafından geliştirilen yeni özellik öğretmenlere kolaylık sağlamayı hedefliyor. Özelliği kullanmak isteyen öğretmenler ilk olarak Google Meet yükle işlemi yapmadılarsa cihazlarına bu programı yükleyecekler. Sonrasında Google Meet giriş yaparak sınıflarındaki öğrencileri ayrı gruplara bölebilecekler. Öğretmenler bağlantı sağladıkları tek bir oturum için toplamda 100 ayrı tartışma odası oluşturabilecek. Böylece pandemi nedeniyle sınıf ve tartışma ortamından geri kalan öğrenciler yeniden bu ortama sanal dünyada erişebilecek. Öğretmenler tarafından oluşturulan tartışma odalarındaki öğrenciler birlikte proje yapabilecek ya da bir konu hakkında beyin fırtınası ile tartışmaya katılabilecekler.

Google Meet Tartışma Odaları Özelliği Diğer Sürümlere de Gelecek

Google Meet yeni özelliği ilk başta her ne kadar öğretmen ve öğrencilere yönelik olsa da Google, özelliğin diğer alanlara da yayılacağını açıkladı. Özelliğin geliştirilerek G Suite ve Google Workspace kullanıcılarının erişimine de açılacağını ifade etti. Böylece henüz Google Meet nedir? diye soran ve bu video konferans sistemiyle tanışmayan kişilerin azalacağı düşünülüyor. Çünkü geliştirilen yeni özellik birçok ihtiyacı karşılayacak niteliklere sahip.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.