Tüm Oyunlar Steam Netflix Yeni Spotify Yeni Blutv Yeni Youtube Premium

Epic Games Store’ dan Oyunculara Müjdeli Haber

Epic Games, 2019 yılı boyunca yaptığı gibi 2020 yılında da oyun tutkunlarını mutlu etmeye devam ediyor. Firma, 2020 boyunca ücretsiz oyunlar sunmayı sürdürecek. Kalitesi ve ücretsiz oyun desteğiyle birlikte 2019 yılı sonu itibariyle Epic Games Store’ de 100 milyon kullanıcı sayısı da geçildi.

2018 yılı başlarında yaptığı lansmanda şirket, oyun tutkunlarını yeniden kendisine çekmede zorluk yaşıyordu. Epic Games Store tarafından yapılan en yeni açıklamada mevcut kullanıcı sayısının 108 milyona ulaştığı belirtildi.

Şirketin müşterilerinde ısrarcı olmasının dışında son yıllara damga vuran Steam’ a nazaran nispeten daha fazla stabilizasyonu yoğun şikayetlerin ortaya çıkmasına neden oldu. Buna karşın Epic Games’ in son derece ısrarlı şekilde oyun dünyasında kendisini oyunculara aşılamaya yardımcı olacak eylemlerde bulunması hayranları ile daha yakın bir ilişki kurmasını sağladı. Bu doğrultuda da Epic Games, 2020 yılı boyunca da oyun tutkunlarıyla paylaşmak üzere ücretsiz oyun programını sürdürmeye devam edeceğini açıkladı.

Epic Games 2020’ de ücretsiz oyunlar sunmaya devam edecek

2019 yılı boyunca yakalanan istatistiklerde de görüleceği gibi büyümede yukarı yönlü bir gelişim sürdürmeye devam ediyor. Öyle ki Epic Games’ in şu anda 108 milyon PC müşterisi bulunduğu açıklandı. Söz konusu 100 milyonu aşkın kullanıcısının genel toplamda 680 milyon dolar seviyesinde harcama yaptığı kaydedildi. Şirketin gelir paylaşımında cömertliği ve oyun geliştiricilerine yönelik olarak desteği azalması imaj değerinin ve popülaritesinin artmasında etkili oldu. Epic Games’ in bu istatistiklerine karşın Steam’ i yakalayabilmesi için önünde uzunca bir yol bulunuyor.

Epic’ in piyasaya sürülmesinin üzerinden 1 yıl geçmesiyle Epic Games Store’ de çeşitli yeni metrikler bulunuyor. Mağazada bulunan Fortnite, Battle Royale oyun için resmi PC oynatıcı yayımladı. Söz konusu kullanıcı sayılarının Valve’ nin 2019 yılı ocak ayı itibari ile 90 milyon kullanıcısı bulunan Steam mağazasına eşdeğer olduğu ve hatta daha da önünde olduğu anlamına geldiği belirtiliyor. Valve tarafından ise güçlü rakiplerine karşın henüz 2019 yılına istinaden resmi olarak istatistik değerlerine ilişkin olarak herhangi bir açıklama gerçekeştirilmedi.