IDM Chorme Ekleme Nasıl Yapılır?

IDM Chorme Ekleme Nasıl Yapılır?

0 8

İnternet üzerinden arama yapmak için kullanılabilecek pek çok internet tarayıcısı vardır. Mozilla, İnternet Explorer gibi tarayıcılar bulunsa bile günümüzde en çok Google Chorme’un tercih edildiğini bilmekteyiz. Google firmasına ait Chorme tarayıcısı popüler konumda bulunduğundan dolayı İnternet Download Manager eklentisi hakkındaki sorular en çok bu tarayıcı için gelmektedir. Chorme kullanıcılarının en çok sorduğu IDM Chorme ekleme nasıl yapılır sorusunu bugün sizler için yanıtladık.

İnternet Download Manager Chorme’a Nasıl Eklenir?

Chorme IDM eklentisi 2019 yılında Chorme mağazasından en çok edinilen eklentiler arasında yer aldı. Eklentinin 2020 yılında da aynı başarıyı göstermesi eklentiyi edinmek isteyen kullanıcı sayısının artmasına sebep oldu. Chorme IDM eklentisi 2020 için gerekli adımları aşağıdaki şekilde uygulamanız gerekiyor:

  • IDM eklentisini Chorme’a eklemek için öncelikle Chorme tarayıcınızı açmanız gerekiyor. Buradan ilgili mağazaya ulaşmalısınız. Çünkü Google Mağaza İnternet Download Manager indirmeniz için en doğru adrestir.
  • Mağazaya girdikten sonra arama bölümüne İnternet Download Manager yazarak entera basmalısınız.
  • Mağaza size uygulamayı bulacak ve gösterecek. Uygulamanın yanındaki Ekle butonuna basarak yüklemeleri yapmalısınız.
  • Tüm yüklemelerin ardından artık internet tarayıcınızda IDM eklentisinin aktif bir şekilde çalıştığını göreceksiniz.

IDM Chorme Eklentisi Çalışmıyor Sorununun Çözümü

İnternet Download Manager eklentisini yukarıdaki adımları uygulayarak yüklemenize rağmen çalıştıramadıysanız tarayıcınızı kapatıp yeniden açmayı deneyin. Yine sonuç alamadıysanız eklentiyi kaldırıp aynı adımlarla baştan yükleyebilirsiniz. Bazen IDM Integratiron Module indirme sıkıntıları yaşanabiliyor. Sorun bu aşamalardan sonra çözülecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.