iPhone 12 Pro Max Batarya Kapasitesi Açıklandı

iPhone 12 Pro Max Batarya Kapasitesi Açıklandı

0 17

iPhone 12 tanıtım etkinliği sonrasında tartışmalar çığ gibi büyümeye devam ediyor. Apple tarafından tanıtılan iPhone 12 modelleri 4 farklı seçenek sunuyordu. Ancak modellerin içerisinde en öne çıkanı şüphesiz iPhone 12 Pro Max’tı. Son gelen bilgiler bu modelle ilgili yeni bir bilgiyi açığa çıkardı. iPhone 12 Pro Max batarya kapasitesi TENAA tarafından açıklandı. Böylece iPhone tarafından yanıt verilmeyen iPhone 12 Pro Max batarya kaç mAh? soruları TENAA tarafından cevaplanmış oldu.

iPhone 12 Pro Max Batarya Kapasitesi ile Şaşırttı

Geçtiğimiz gün TENAA tarafından açıklanan bilgiler neticesinde iPhone 12 Pro Max’ın birçok özelliği listelendi. Çinli sertifikasyon şirketi tarafından listelenen bilgilerin içerisinde iPhone 12 ailesinin en güçlü üyesi Pro Max’ın bataryası da bulunuyordu. Her ne kadar Apple yetkilileri tarafından modelin batarya kapasitesi hakkında resmi açıklama yapılmasa da 3,687 mAh’lık batarya kapasitesi ile telefon herkesi şaşırttı.

Batarya kapasitesi hakkında bilgi alan kişilerin şaşırmasındaki temel sebep; iPhone 11 Pro Max’ın batarya kapasitesiydi. iPhone 11 batarya kaç mAh? diyorsanız hemen söyleyelim. 3,969 mAh’lık bataryaya sahip iPhone 11 ailesinin en güçlü üyesi %7 oranında daha büyüktü.

iPhone 11 Pro Max Bataryası ve iPhone 12 Pro Max Bataryası Karşılaştırması

  • 3,687 mAh kapasiteli bataryaya sahip iPhone 12, 3,969 mAh kapasiteli iPhone 11’den %7 daha küçük.
  • Batarya kapasitesi düşük olsa da oynatma süresi her iki telefonda da aynı. Her iki telefon da 20 saat video, 80 saat ses oynatma özelliği taşıyor.
  • Enerji verimliliği açısından değerlendirildiğinde iPhone 12 Pro Max bataryası daha yüksek bir verimlilik vaat ediyor.
  • Her ne kadar enerji verimliliği açısından avantaj sağlasa da video ve ses oynatma süresi ile iPhone 11’i geçemeyen bir modelle karşı karşıyayız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.