Koronavirüs Kısıtlamaları Devreye Girdi

Koronavirüs Kısıtlamaları Devreye Girdi

0 15

Mart 2020 döneminden itibaren Türkiye’de etkisini göstermeye başlayan Koronavirüs vakaları hükümetin belli önlemleri devreye sokmasına neden oldu. Türkiye’de artan Koronavirüs vakaları yapılan birçok çabaya rağmen azalmayınca Cumhurbaşkanı’ndan yeni açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan yeni önlem paketi kapsamında kısıtlamaların yeniden gündemi meşgul edeceği düşünülmeye başlandı. Gelen kısıtlamalardan birçok işletme sahibi etkilenecek.

Türkiye’de Koronavirüs Önlemleri Yeniden Gündeme Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 Eylül 2020 tarihinde yaptığı açıklama neticesinde ülkemizde aktif Koronavirüs vaka sayılarının hızla arttığını belirtti. Bu sayıların artması nedeniyle işletmelere bazı kısıtlamaların getirilmesi gerektiğini açıkladı. Yaptığı açıklamasında bazı işletmelerin gece 22.00’den sonra hizmet veremeyeceğini belirtti. Böylece Türkiye Koronavirüs önlem paketi yeniden devreye girdi. Erdoğan’ın yaptığı açıklamasından etkilenen işletmeleri sizler için araştırdık. İşte saat 22.00’den sonra hizmet veremeyecek işletmeler:

  • Yiyecek hizmeti veren lokanta ve restoranlar,
  • Çay, kahve ve meşrubat ikramı yapan pastaneler,
  • Mahallelerde bulunan halı sahalar,
  • Düğün ve nikah salonları,
  • Gençlerin en çok gitmeyi tercih ettiği internet kafeler,
  • Tatil hizmeti veren hamam, kaplıca, sauna ve hamamlar,
  • Kültür sanat faaliyetlerini icra eden tiyatro, sinema ve konser salonları,

Yukarıda saydığımız hizmetleri veren işletmeler bu kısıtlamaya tabi olacak. Kısıtlamalara uymayan işletmeler tespit edilerek cezai işlem uygulanacak. Ancak lokanta ve restoranların paket servis hizmetleri gece 22.00’den sonra çalışabilecek. Kısıtlamalardaki ama; insanların toplu alanlarda bulunmasını engellemek olduğu için paket servise bir kısıtlama gelmedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.