MSI Sanallaştırma Açma Nasıl Yapılır?

MSI Sanallaştırma Açma Nasıl Yapılır?

0 1

Oyun oynamayı seven ve yeni çıkan oyunları takip eden kişiler için sanallaştırma açma büyük önem taşıyor. Çünkü teknolojinin ve grafiksel tasarımların gelişmesi sonucunda artık oyunlarda kullanılan görseller bilgisayarları kasabiliyor. Bilgisayarların kasılması ise oyunda donma probleminin yaşanmasına neden oluyor. Oyunun en heyecanlı yerinde kilitlenen ekranlarla uğraşmak istemiyorsanız MSI sanallaştırma açma nasıl yapılır hemen öğrenin.

MSI Anakart BIOS Sanallaştırma Açma Yöntemi

MSI sanallaştırma açma yaparak oyunlarınızı artık daha keyifli ve heyecanınızı duraklatmadan oynayabileceksiniz. BIOS sanallaştırma açmak için yapılması gerekenler hakkında aşağıda sizlere iki farklı yöntem sunduk. İlk yöntemi denedikten sonra başarı sağlayamadıysanız şansınızı ikinci yöntemle de deneyebilirsiniz. Ardından sanallaştırmanın aktif olduğunu görebileceksiniz.

  • Sanallaştırma açmak için ilk yöntemi size anlatmak istiyoruz. Bu yöntem için cihazınızın EZ modunda bulunması gerekiyor. EZ modunun açık olduğuna eminseniz hemen klavyenizden F7 tuşuna basın. Böylece Advanced Mode’a geçiş yapacaksınız. Advanced Mode’unu aktif ettikten sonra sol bölgede OC >CPU yazmaktadır. Buradan SVM ayarına ulaşarak işleminizi sonlandırmalısınız.
  • Eğer ilk yöntemi kullanarak başarı sağlayamadıysanız hemen ikinci yöntemden bahsedelim. Cihazınızdan BIOS ekranına ulaşmalısınız. Ekranı açtıysanız karşınıza bir arama kutucuğu çıkacaktır. Arama kutusuna SVM yazdığınızda ilgili ayarlara ulaşabiliyorsunuz. Böylece sanallaştırmayı açabiliyorsunuz.

MSI BIOS Sanallaştırma Açmanın Faydaları

Muhteşem bir oyun tutkunuysanız ve oynamayı tercih ettiğiniz uygulamalar yoğun grafikler içeriyorsa sanallaştırma açarak kasma sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca oyun üzerinden yaptığınız sohbetlerde donma ve mesajın geç iletilmesi sorunlarını yaşamazsınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.