WhatsApp | info@internethesaplari.com


Spotify Nedir (08.02.2019 11:22:42)
Spotify bir aktarma hizmeti olarak, müzik, eğlence ve video portalı olarak tanımlanmaktadır. Kesintisiz müzik ve video erişimi ile internet üzerinden erişim sağlanan bir platformdur.

Spotify nedir konusunda, üyelik sistemiyle dahil olunan ve müzik içerikleri edinilebilen bir platform olduğundan bahsedebiliriz.

Spotify Özellikleri Nelerdir?

Tüm Dünya’da hizmet veren Spotify, müzikler ve tüm içeriklere anında erişim olanağı sunuyor. Podcast, video ve milyonlarca şarkının yer aldığı sistemde, içeriklere erişim ücretsiz ve ücretli üyelik seçenekleriyle sunuluyor.

Ücretsiz üyeliklerden reklam yöntemi ile para kazanımı sağlanırken, ücretli yani Premium üyelik sisteminde reklamsız dinleme seçeneği ile üyeliklerden para kazanımı sağlanmaktadır.

Pek çok akıllı cihazdan erişim sağlanan Sportify’da, hoparlöre doğrudan bağlantı, araçta dinleme ve TV bağlantı özellikleri sunuluyor. Tüm erişimi Sportify Connect ile hızlı ve kolay şekilde sağlamak mümkündür.

Spotify Premium Özellikleri

Dinlemek istenilen şarkı arama ve gözatma seçeneği sunulurken, Haftalık Keşif, Yeni Müzik Radarı ve Daily Mix gibi özel seçkilerden yararlanım sağlanabilir. Kişisel kullanım olanağı ve müzik koleksiyonu oluşturma, kişisel radyo istasyonu oluşturma özelliği ve arkadaş listesinin dinlediği müziklere erişim imkanı gibi özellikler sunuluyor.

Spotify Premium’da ayrıca sanatçıların dinlediği müziklere erişim sunuluyor. Ancak Sportify erişimi ancak uygulama içinde sağlanmaktadır. Yayınlanan müzik ve videoların başka bir platforma aktarılması mümkünde değildir.

Spotify Nasıl Kullanılır?

İsveç asıllı Sportify, lisanslı müzik platformu olduğu için tüm yayınlara kısıtlama olmaksızın erişim sağlanmaktadır. Sony, EMI ve Universal gibi şirketlere kayıtlı olan Sportify, filtreleme özelliğiyle hızlı erişim menüsü sunuyor.

Platformda yayınlanan tüm içeriklere, şarkı adı, albüm adı, sanatçı adı ile erişim sağlanabilirken tarz ve popüler müziklere göre arama yapılabiliyor. Yeni albümler, hit parçalar, en popüler videolar gibi arama seçkileri ile milyonlarca içeriğe doğrudan erişim olanağı sunuluyor.