WhatsApp | info@internethesaplari.com


Netflix Nedir (15.02.2019 22:33:53)
Netflix bir medya sağlayıcısı olarak, internet üzerinden yayın yapmaktadır. Farklı ülkelerde faaliyet gösteren Netflix, diziler, filmler ve TV şovları yayınlamaktadır. Platform ayrıca kendi yapımlarını da sunarak, başarılı diziler yayınlamaya devam etmektedir.

Netflix Nasıl İzlenir?

Dijital platformlardan üyelik sistemiyle yayın yapan Netflix, internet erişiminin olduğu tüm cihazlardan izlenebilir. Kendi yapımları olan House of Cards ve Orange Is the New Black dizileriyle oldukça popülarite yakalayan Netflix, şirket hacmine büyük oranda katkı sağlamaktadır.

Ücretli üyelik formatıyla kayıt olunan Netflix’te, standart üyelik opsiyonu bulunmaktadır. Sisteme kayıt olan her üye, aynı üyelik sistemiyle yayınlanan tüm kanallara erişimi rahatlıkla sağlamaktadır.

Dünya genelinde 50’den fazla ülkede yayınlanan Netflix’in 45 milyon üyesi bulunmaktadır. Online yayın avantajı ile her kullanıcıya doğrudan erişim sağlanabilmesi, sistemi avantajlı hale getiriyor.

Netflix Nereden İzlenir?

Netflix nedir, nasıl izlenir konularında daha detaylı bilgi sunmak için, desteklenen donanımlardan bahsedebiliriz. Tarayıcıların hemen hepsinden direkt erişin sunan Netflix, Safari, Google, Firefox ve Explorer gibi tarayıcılardan desteklenmektedir.

Mobil cihazlarda IOS, Wındows Phone ve Android işletimi bulunan tüm akıllı cihazlardan erişime açıktır. Ayrıca mobil ve mobil TV formatındaki cihazlar ile; Apple TV, iPad, iPhone, iPod, Blackberry 10, Google Chromecast, Xbox 360, Xbox One, Android cihazlar, Samsung, LG, Sony, Sharp, Panasonic, Philips TV’ler ile blu-ray sistemlerinden kesintisiz erişim sağlanmaktadır.

Netflix Memnuniyet Değerlendirmesi

Her geçen gün yayınlandığı ülke sayısı artan Netflix, 50 milyona yakın kullanıcı sayısı ve aylık 10 milyar saat yayın olanağı ile oldukça popüler ve tercih edilen bir platformdur. Özellikle Amerika kıtasının %35’lik oranı Netflix üyesidir.

Tüm programları internetten izleyen yeni nesil sayesinde aktif bir başarı yakalayan Netflix, üyelerinin yarısından fazlasının memnuniyetini kazanmıştır. %60 üzerinde olan müşteri memnuniyet başarısı, iki binden fazla çalışanı olan platformun yenilikçi vizyonu ve dijital gelişimlerini hızla sunmasını sağlıyor.

Dijital platformda yer alan içerik bütünlüğü, 1 milyon Gigabayttan d