PSD HTML Çevirme

PSD HTML Çevirme

0 9

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte grafik tasarım alanında ilerlemeler kaydedilmektedir. Photoshop uygulamaları da bu gelişmelerin en gözle görülen noktalarını oluşturmaktadır. Photoshop sayesinde farklı ve özgün grafikler hazırlanabilmekte, sosyal medya ve web sitelerinde paylaşımlar kullanıcıların ilgisini çekebilecek nitelikte yapılabilmektedir. Ancak kimi zaman Photoshop ile yaptığımız tasarımları kodlu hale dönüştürme gereği duyarız. İşte bu noktada PSD HTML çevirme işlemi devreye girmektedir.

PSD to HTML Nasıl Yapılır?

PSD to CSS olarak da bilinen tasarımları kodlara dökme işlemi genellikle web site ve blog tasarımlarında kullanılmaktadır. PSD to HTML nedir diye soruyorsanız size bir örnekle açıklayalım. Örneğin Photoshop programı ile bir tasarım hazırladınız. Hazırladığınız tasarımı web sitenize uygulamak istiyorsunuz. Bunun için Photoshop uygulamasındaki tasarımınızı PSD olarak kaydedip HTML’ye dönüştürmeniz gerekmektedir.

Photoshop HTML CSS işlemi yapabilmek için birkaç aracı program vardır. Bu programların başında herkesin yakından tanıdığı Notepad ++ gelmektedir. Notepad sayesinde kolayca PSD’lerinizi HTML’ye dönüştürebilirsiniz. Bunun haricinde Dreamweawer programı da PSD to HTML converter ihtiyaçlarınız için sizlere yardımcı olacaktır. Tabi bu programlardan yardım alabilmek için tasarımınızı PSD olarak kaydettiğinize emin olun.

PSD HTML CSS Dökme Programları

Yukarıda sizlere PSD to CSS için iki farklı program önerisi yaptık. Bu programları kullanarak kısa süre içerisinde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ancak PSD convert html online olarak da yapılabilmektedir. Bunun için internetteki uygulamalardan yardım alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.