Redmi K30S Fiyatı Belli Oldu

Redmi K30S Fiyatı Belli Oldu

0 16

Son zamanların dikkat çeken telefon markası Redmi yeni tanıtımını yaptı. Redmi Çin tanıtımı kapsamında takipçilerine K30S hakkında bilgi verdi. Birkaç aydır telefon tutkunları tarafından araştırılan ve teknik özellikleri bir nebze de olsa sızan telefonun fiyatı da açıklığa kavuştu. Özellikle son dönemlerde telefon, bilgisayar gibi teknolojik cihazların fiyatlarında yaşanan artışlara rağmen Redmi tarafından resmi bir şekilde açıklanan K30S fiyatı uygun fiyatlı bir etikete sahip olacak gibi duruyor.

Redmi K30S özellikleri hakkında net bilgiler vererek telefonu almayı düşünenlerin akıllarında oluşan soruları yanıtlamış oldu. Redmi’nin yeni amiral gemisi daha çok orta seviyede bir telefon ve makul seviyede etiket görmek isteyenler için tercih edilebilecek detaylarıyla ön plana çıkıyor.

Redmi K30S Teknik Özellikleri Açıklandı

Redmi K30 S tanıtım etkinliği Çin’de gerçekleştirilerek aşağıdaki teknik özellikler açıklandı:

  • IPS LCD özellikli telefonun 6,67 inçlik ekranı bulunuyor. Böylece yeni amiral gemide ekran açısından tasarım farklılığı göze çarpıyor.
  • Parmak izi sensor özelliği bulunan telefonda 20 MP selfie kamerası var.
  • Redmi K30S üçlü arka kamerası sayesinde fotoğraf ve video çekmeyi sevenlere büyük avantaj sağlıyor. 64, 13 ve 5 MP arka kameraları sizlere muhteşem bir galeri oluşturabilecek etkiye sahip.
  • Telefon, 5000 mAh batarya desteği sayesinde güçlü şarj dolma özelliğini kullanıcılarına sunacak.
  • Snapdragon 865 işlemcili telefon 256 GB depolama alanı ve 8 GB RAM ile hizmet verecek.

Redmi K30S Fiyatı Açıklandı

Redmi kullanıcılarına iki farklı K30S sunuyor. İki telefon arasındaki fark depolama alanından kaynaklanıyor. Redmi K30S 128 GB depolama alanı bulunan telefonunu 387 Dolar üzerinden satışa sunacak. Redmi K30S 128 GB Türkiye fiyatı vergiler eklenmeden yaklaşık olarak 3.150 TL’lik etiketle satılacak. Redmi K30S 256 GB depolama alanlı telefon ise; 420 Dolar’a piyasaya çıkacak. Redmi K30S 256 GB Türkiye fiyatı 3.400 TL’nin üzerine vergiler eklenerek hesaplanacak. Bu fiyatla telefon piyasasının orta halli bir cihazı olduğunu gösteriyor.

Redmi K30S Türkiye’ye ne zaman gelecek? diye merak edenler için 11 Kasım’dan sonrasını işaret edebiliriz. Çünkü 2020 Redmi tanıtımı yapılırken telefonun piyasaya 11 Kasım’da çıkacağı ilan edilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.