Sony PS5 DualSense Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Sony PS5 DualSense Türkiye Fiyatı Belli Oldu

0 7

Oyun konsolları için bekleyişler artık sona eriyor. Piyasaya sürülecek yeni oyun konsolları sayesinde bu alanda takip gerçekleştirenler rahat bir nefes alabilecekler. Sony ve Microsoft arka arkaya yeni nesil oyun konsollarını satışa çıkaracak. Son gelen bilgiler ışığında Sony PS5 DualSense Türkiye satış fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi belli oldu.

Microsoft’un oyun konsolu konusundaki rakibi Sony, bu sefer piyasaya çıkacak PS5 için bir oyun kontrolcüsü de verecek. DualSense olarak raflarda yerini alacak oyun kontrolcüsünün tüm detayları belli oldu. Sony PS5 aksesuarları fiyatları da açıklandı. PS5 meraklıları için gelen bilgiler haberimizde yer alıyor.

Sony PS5 DualSsense Ne Zaman Çıkacak?

Sony ve Microsoft şirketlerini arka arkaya çıkarma kararı aldılar. Bu karar neticesinde ilk atılım Microsoft şirketinden gelecek. Microsoft Xbox X Series oyun konsolu çıkış tarihi 10 Kasım olarak açıklandı. Böylece yaklaşık 1 hafta sonra Microsoft takipçileri yeni nesil oyun konsoluna kavuşabilecekler.

Sony PS5 DualSense çıkış tarihi de belli oldu. Microsoft şirketinden sadece 9 gün sonra Sony severler yeni konsollarıyla beraber bir oyun kontrolcüsüne sahip olabilecekler. 19 Kasım’da Türkiye’de satışa başlanacak Sony DualSense ön sipariş tarihi de dün itibariyle başladı. Eğer bu oyun kontrolcüsüne sahip olmak isterseniz siz de ön sipariş için başvuru yapabilirsiniz.

Sony PS5 DualSense Türkiye Fiyatı Açıklandı

Sony şirketi PlayStation 5’i Türkiye’de raflara koymaya hazırlanıyor. Bu hazırlıklar devam ederken Sony PS5 Türkiye fiyatı açıklandı. Açıklanan rakamlara göre; Türkiye’den Sony’nin oyun canavarını almak isteyenlere 8299 TL’lik bir etiket sunulacak. Açıklanan Türkiye fiyatının içerisine DualSense oyun kontrolcüsü de dahil edilecek. Ancak HD kamera ve Media Remote gibi aksesuarlara sahip olmak isteyenler ekstra bedel ödemek zorunda kalacaklar.

Sony’nin oyun kontrolcüsü ve diğer aksesuarlarını ayrı şekilde almak isteyenler için Türkiye fiyatları resmi olarak açıklandı. Sony PS5 DualSense oyun kontrolcüsü Türkiye fiyatı 1099 TL üzerinden satışa çıkacak. Sony’nin PS5 HD Kamerasını almak isteyen Türk vatandaşlarına 949 TL’lik etiket sunulurken; Media Remote fiyatı 479 TL olarak belirlendi. Böylece Sony Türkiye piyasası için önemli atılımı gerçekleştirmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.