Turkcell Türkiye Varlık Fonu ile Yönetilecek

Turkcell Türkiye Varlık Fonu ile Yönetilecek

0 52

Türkiye’nin önemli mobil operatörleri arasında yer alan Turkcell, yeni ve iddialı bir karara adım attı. Dün gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısı kapsamında verilen kararlar Türkiye’nin gündemine bomba gibi düştü. Alınan kararlar neticesinde ve yapılan oylamalarla başarılı şirket Turkcell’in yönetimi devredildi. Türkiye Varlık Fonu tarafından alınan Turkcell yönetimi bundan sonra TVF tarafından sağlanacak. Turkcell Varlık Fonu Ekşi gibi birçok platformda tartışma konusu haline geldi.

Turkcell Türkiye Varlık Fonu’na Devredildi

Başarılı operatör firması uzun zamandır çok ortaklı yapısıyla dikkatleri üzerine topluyordu. Dün gerçekleştirilen Olağan Kurul Toplantısı’nda şirketin yönetiminin TVF’ye devredilmesi kararı alındı. Turkcell 21 Ekim Olağan Genel Kurul Toplantısı birçok karara imza attı. İşte yeni kararlar:

  • Yönetim kurulu üye sayısı 7 iken 9’a çıkarıldı.
  • Sözleşme değişikliği onaylandı ve Turkcell yönetimi TVF’ye devredildi.
  • Turkcell’in ana hissedarları LetterOne’ın yanı sıra Türkiye Varlık Fonu oldu. TVF Çukurova Holding’in sahip olduğu hisseleri alarak ana hissedar konumuna geçti.
  • Şirketin dağıtabilir hisse karı açıklandı. Açıklanan verilere göre 811 Milyon TL Turkcell tarafından 30 Kasım 2020 tarihinde dağıtılacak.

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı TVF Açıklaması Yaptı

21 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen Turkcell Olağan Genel Kurulu’nda hazır halde bulunan isimlerden birisi de Bülent Aksu’ydu. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu KAP’a gerekli bildirimleri yaptıktan sonra kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Aksu; verilen kararın arkasında durarak Turkcell yönetiminin TVF’ye devredilmesinin onayladığının altını çizdi.

Bülent Aksu konuşmalarına yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerini sunarak devam etti. Bu zamana kadar birçok toplantıda bulunduğunu belirten Aksu; en sakin ve durağan bir toplantıya imza attığını söyledi. Ayrıca anlayışlarından ötürü yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden başkan, oy kullanan herkese saygılarını sundu.

“Turkcell’de Asla Değişmeyecek Değerler Var”

Turkcell’in verdiği hizmetler ve edindiği ilkeler konusundaki açıklamayı Başkan Bülent Aksu yaptı. Turkcell’de asla değişmeyecekler değerlerin varlığından söz eden Aksu, her zaman yeniliklere açık olma, müşteri memnuniyetini hat safhada tutma, kalite standardını düşürmeme gibi ilkelerin şirket bünyesinde hiçbir zaman değişmediğinin altını çizdi. Bu değerler ile toplantılarda alınan kararların eş güdümlü olduğunu belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.