Valorant FPS Arttırma Ayarları

Valorant FPS Arttırma Ayarları

0 12

En çok oynanan Riot Games oyunları arasında şüphesiz Valorant yer alıyor. Valorant oyunu sayesinde birçok kişi yüksek çözünürlüğe sahip bir oyun deneyimi elde ediyorlar. Henüz piyasaya çıkalı 1 sene olmasına rağmen yüzlerce kişiyi peşinden sürükleyerek ve bağımlılık yaratan Valorant oyunu için FPS arttırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bugün sizlere Valorant FPS arttırma ayarları hakkında bilgi vereceğiz. Böylece daha yüksek performansta bir oyun oynama şansını elde edeceksiniz.

Valorant FPS Arttırma Yolları

Valorant oyunu için FPS arttırmak isterseniz bu konuda ekran kartınız büyük önem taşımaktadır. Çünkü ekran kartı olarak kullandığınız markalara göre farklı yollar bulunmaktadır. Kolay yoldan Valorant FPS arttırma yolları için aşağıdaki listemizi inceleyebilirsiniz.

Valorant FPS Arttırma Nvidia

  • Nvidia üzerinden oyunu oynuyorsanız öncelikle denetim masasına giriş yapmalısınız. Buradan 3D Ayarlarının Yönetimi’ne girmelisiniz. Yönetimin içerisinde Valorant oyununu bulmalısınız.
  • Valorant oyununun ayarlarına ulaştığınızda Maximum pre-rendered frames yazısıyla karşı karşıya geleceksiniz. Bu yazının tamamını silerek sadece 1 rakamını yazmalısınız. Aynı ekran üzerinde güç performansıyla ilgili ibareler yer almaktadır. Buradan maksimum performansı seçmelisiniz.
  • Bağlantılı optimizasyon ayarına geçerek eğer Açık modda değilse modu açık hale getirmelisiniz. Son olarak düşey senkronizasyon için tam tersi olarak Kapalı moda geçmelisiniz.
  • Ayarlarınızı tamamladıktan sonra Uygula butonunu bularak tıklayın. Artık Valorant FPS arttırma Youtube üzerinden saatlerce arama yapmanıza gerek yok. 4 basit işlemin ardından FPS’nizin arttığını göreceksiniz.

Valorant FPS Drop Sorunu Nasıl Çözülür?

Valorant oyunu için yaşanılan drop sorunu aslında kasma problemi olarak bilinmektedir. Drop sorununu yaşayan oyun tutkunları Valorant oynarken ekranın donduğunu ve oyunun işlemediğini görürler. Bunun için ekran kartı üzerinde bazı ayarlamalar yapmalıdırlar.

Valorant FPS arttırma AMD ekranlar için öncelikle bazı ayarlamaların yapılması gerekiyor. En başta mozaikleşme modu deaktif edilmelidir. Çünkü drop sorunu en fazla mozaikleşme modunun aktif ve 32X seviyesinden yukarıda olduğu durumlarda gözlenmektedir. Kenar yumuşatma modları kapalı ve 2X seviyesinden yukarıda olmamalıdır. Dikey yenilemeyi kapatırsanız büyük olasılıkla drop sorununu artık yaşamayacaksınız. Oyunu daha kolay ve keyifli bir şekilde oynayabileceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.