Volkswagen Golf GTI Clubsport ile Piyasayı Sallamaya Hazırlanıyor

Volkswagen Golf GTI Clubsport ile Piyasayı Sallamaya Hazırlanıyor

0 35

Yıllardan beri piyasaya sürdüğü araçlarla kendisinden söz ettiren Alman marka Volkswagen; Golf GTI Clubsport ile araba tutkunlarını heyecanlandıracağa benziyor. Volkswagen tarafından yapılan resmi açıklama sonrasında yakın zaman içerisinde arabanın piyasaya sürüleceği ve piyasayı adeta sallayacağı düşünülmeye başlandı. Volkswagen Golf GTI Clubsport özellikleri sayesinde birçok kişinin dikkatini çekse de asıl mercek altına alınan nokta otomobilin performansı oldu. Yeni modelin markaya ait araçlar arasından sıyrılarak yüksek performans sunacağı kesinleşti.

Volkswagen Golf GTI Clubsport Özellikleri Resmen Belli Oldu

Piyasaya yeni sürülecek bu araçtan önce çıkarılan Volkswagen Golf GTI özellikleri sayesinde birçok kişiyi mest etmişti. Ancak 8. Nesil araçtan sonra piyasaya çıkarılması planlanan Volkswagen Golf GTI Clubsport daha büyük yankı uyandıracağa benziyor. Gelin aracın herkesi mest eden özelliklerine göz atalım:

  • Her şeyden önce araç adından da belli olduğu üzere sportif arabalar arasında yerini alacak. Böylece spor araba kullanmayı tercih edenler için kaçırılmaz bir fırsat sunması bekleniyor.
  • Volkswagen Golf GTI Clubsport beygir gücü ile yüksek performans sunmayı vaat ediyor. 300 beygir gücündeki araç son zamanların en güçlü araçlarından birisi konumunda.
  • Aracın tasarımında bir standart elde edilmeye çalışılmış. Aracı alacaklar 18 ya da 19 inçlik lastik jantı tercihi yapabilecekler.
  • Araç sadece performansı ile değil; tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekecek gibi duruyor. Volkswagen Golf GTI Clubsport tasarımı dahilinde çift egzozlar devreye girmektedir. Ayrıca bagajda yer alan spoiler araca muhteşem bir hava katmış durumda. Aracın iç tasarımındaki döşemelerde dikkat çeken kırmızı detaylar güçlü görünümüne ekstra güç katıyor.
  • 250 km’ye kadar çıkabilen araçta 7 vites bulunuyor. Sadece 6 saniye gibi kısa bir süre zarfında araç 100 km’lik hızına erişebiliyor.
  • Golf GTI Clubsport Nürburgring modu ile hız sevenleri kendinden geçireceğe benziyor. Bu mod aslında yarış modunu temsil ediyor. Dolayısıyla bir araba yarışına girecek gibi tasarlanan otomobil; adeta göz dolduruyor.

Volkswagen Golf GTI Clubsport Fiyatı

Volkswagen tarafından resmi açıklama yapılarak aracın özellikleri hakkında bilgi verilse de fiyat konusunda suskunluk bozulmadı. Meksika’da üretilerek dünya pazarına açılacak olan aracın fiyatının ileriki zamanlarda duyurulacağı düşünülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.