WhatsApp Son Güncellemesi ile Kullanıcılarına 2 Yeni Özellik Sunuyor

WhatsApp Son Güncellemesi ile Kullanıcılarına 2 Yeni Özellik Sunuyor

0 12

Son zamanların en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp, getirdiği güncellemeler sayesinde kullanıcılarının yüzünü güldürüyor. WhatsApp 2020 güncellemeleri içerisine bir yenisini daha ekledi. Son gelen güncelleme sayesinde uygulamayı kullanan kişiler 2 ayrı özelliğe daha kavuşacaklar. Son gelen WhatsApp güncellemesi hem grup sohbetleri, hem de kullanıcı güvenliği için ekstra avantaj sağlıyor. İşte son güncellemeyle gelen özellikler…

WhatsApp’ta Son Alınan Güncelleme Nedir?

WhatsApp son güncellemesi ile yine adından söz ettirmeyi başardı. Gelen güncellemeyle birlikte WhatsApp kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlanacak.

1-      WhatsApp Grup Sohbetine Sonradan Dahil Olma Özelliği

WhatsApp’a gelen yeni özellik 2020 bitmeden duyuruldu. Güncellemenin ardından sohbet uygulamasını kullanan kişiler bir grup sohbetine davet edildiklerinde o sohbete sonradan dahil olabilecekler. Size grup sohbeti bildirimi geldiğinde o an meşgulseniz güncellemeden önce sohbete işiniz bittiğinde dahil olamıyordunuz. Ancak yapılan yeniliklerle artık işiniz bittiğinde o sohbete dahil olarak etkileşime geçebiliyorsunuz.

2-      WhatsApp Yüz Tanıma Özelliği

WhatsApp güvenlik önlemleri kapsamında telefonunda parmak izi okuma özelliği bulunanlara avantaj sağlıyordu. Ancak Android kullanıcıları WhatsApp’a girerken yüz tanıma özelliğini tercih edemiyorlardı. Son güncellemenin yayınlanmasının ardından WhatsApp Face ID özelliği Android kullanıcıları için aktif edilecek. Böylece uygulamaya daha güvenli giriş sağlayabileceksiniz.

WhatsApp Güncelleme 2020 Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz iki yeni özelliğin aktif edilebilmesi için WhatsApp güncelleme uyarısı almanız gerekiyor. Henüz güncellemenin ne zaman geleceği belli değil. Ancak ayarlarınızdan WhatsApp otomatik güncelleme kısmını aktif ederseniz; güncelleme geldiğinde özelliklere anında kavuşabileceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.