Windows 10 Güncellemesi Yeni Özelliklerle Geliyor

Windows 10 Yeni Özelliklerle Geliyor

0 22

Microsoft şirketi tarafından geliştirilen ve 2015 yılından beri kullanıma açık olan Windows 10 yeni güncellemeleri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Windows 10 2020 güncellemesi kapsamında ara bir versiyon yayınlanacak. Yayınlanacak versiyon kullanıcılarına 2 farklı özellik sunacak. Eğer siz de Windows 10 kullanıcısıysanız ve Windows 10 yeni özellikleri hakkında merakınız varsa; yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi ile Gelen İki Özellik

Windows 10 yeni güncelleme kapsamında iki farklı özelliğin geleceğini açıkladı. Bu özelliklerden birisi temaya duyarlı bir açılış ekranı, diğeri ise; Spotlight özelliğidir. Yeni gelecek özelliklerin neler olduğunu ve Windows 10 güncellemesi nasıl yapılır? sorusunun yanıtını aşağıda sizlere verdik.

Windows 10 Temaya Duyarlı Açılış Ekranı Özelliği

İşletim sistemini karanlık modda kullanmayı tercih eden Windows 10 kullanıcıları için muhteşem bir özellik geliyor. Bu güncelleme yapılmadan önce karanlık mod birçok uygulama içerisinde aktif olmuyordu. Ancak Ekim ayı Windows 10 güncellemesi sayesinde en çok tercih edilen uygulamalar da karanlık mod kapsamında kullanılabilecek. Modun aktif olacağı uygulamalar arasında; Groove Müzik, Microsoft Store ve Ayarlar bulunuyor. Böylece karanlık mod aşıkları keyiflerinden ödünç vermeden uygulamalar arasında dolaşmaya devam edebilecek.

Windows 10 Spotlight Özelliği

Masaüstü görünümüne önem veren Windows 10 kullanıcıları için Spotlight özelliği geliyor. Bu özelliğin aktif olmasıyla beraber slayt arka planlar kullanılmaya başlanacak. Böylece masaüstünde tek bir arka plan yerine slayt halinde dönen arka planları tercih edenlerin yüzü gülecek. Özelliğin hizmete açılmasında Microsoft Bing servisi de etken rol oynayacak. Bing üzerinden sunulan arka plan slaytları içerisinden kullanıcılar tercihlerini yapabilecekler. Uzun zamandan beri Windows 10 kullanıcısıysanız bu özelliğin kilit ekranınızda olduğunu görmüşsünüzdür. Ancak artık gelen yeni versiyon özelliğin masaüstünde kullanılmasına da imkan sağlayacak. Böylece Windows 10 Spotlight çalışmıyor diye yakınanlar sorunlarına çare bulmuş olacaklar.

Windows 10 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz Windows 10 Spotlight özelliği ve Windows 10 temaya duyarlı açılış ekranı özelliği yakında Windows Insider kullanıcıları için aktif olacak. Yapılan testlerin, denemelerin ardından tüm kullanıcılar özelliklere otomatik olarak erişebilecek. Güncelleme geldiğinde cihazınıza güncellemeleri yüklemeniz yeterlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.