Zoom Uçtan Uca Şifreleme Sayesinde Güvenliğini Arttırıyor

Zoom Uçtan Uca Şifreleme Sayesinde Güvenliğini Arttırıyor

0 22

Koronavirüs salgının hayatımızın içerisine dahil olması sonucunda birçok kişi işine gidemedi. Okullar kapatılarak eğitime ara verildi. Bu süreçte eksik kalan işlerin ve eğitimin tamamlanması için dijital platformlar devreye girdi. Süreç dahilinde en fazla rağbet alan platformlar arasında Zoom toplantı odaları da yer aldı. Salgının hala devam etmesi ve artık eğitimin tamamen online olarak sürdürülmesi sebebiyle Zoom yeni bir atılım gerçekleştirdi. Zoom uçtan uca şifreleme yöntemi ile güvenilirliğini arttırarak daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Zoom 4 Aşamalı Uçtan Uca Şifreleme Özelliği Getirecek

15 Ekim Zoomtopia etkinliği kapsamında platform yapacağı yeniliklerden söz etti. Platformun resmi olarak yaptığı açıklama çerçevesinde en dikkat çeken 4 aşamalı uçtan uca şifreleme özelliği oldu. Her ne kadar ilk başlarda özelliğin sadece Zoom ücretli üyelik alan kişiler için geleceği açıklansa da platform geri adım atmayı tercih etti. Zoomtopia etkinliğinde geri adım attığını ve Zoom 4 aşamalı şifreleme özelliğinin herkeste aktif olacağını duyurarak yeniden gönüllere girdi.

Zoom Uçtan Uca Şifreleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Zoom’un yaptığı açıklama neticesinde her kullanıcının bu özelliği aktif edebileceği öğrenildi. Ancak bunun için uygulama girdikten sonra mobil onay yapmanız gerekiyor. Telefon onayı yapmadan Zoom uçtan uca şifreleme aktif edilemiyor. Doğrulamayı yaptıktan sonra uygulamaya giriyorsunuz. Ana ekranda sağ üst bölgeye baktığınızda yeşil renkte bir kalkan işareti görüyorsanız sizler için uçtan uca şifrelemenin aktif olduğunu anlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.